Õppimisvõimalused

Sisseastumine


Õpilaste vastuvõtt


Avaldusi saab esitada Sisseastumise Infosüsteemis SAIS.

Info telefonil +372 329 5030, vastuvott@rak.ee 

Täpsema info vestluste kohta leiad oma vastuvõtuavalduselt!

Tutvu lähemalt erialadega
Üldhariduse õppimisvõimalused

Lähtu eriala valikul enda soovidest ja vajadustest. Tutvu, milline õppevorm sulle kõige paremini sobib. Veendu, et su eelnev haridus on õpingute alustamiseks piisav.

Kui Sul on veel eriala kohta küsimusi, siis kirjuta vastuvott@rak.ee või tule eriala praktiliselt järele proovima ning registreeru praktikavarjuks.

1. Tutvu, milline õppevorm sulle kõige paremini sobib

2. Esita avaldus

3. Kas sain sisse?

 

 

 


Õpilaste vastuvõtt


Avaldusi saab esitada Sisseastumise Infosüsteemis SAIS.

Info telefonil +372 329 5030, vastuvott@rak.ee 

Täpsema info vestluste kohta leiad oma vastuvõtuavalduselt!

Tutvu lähemalt erialadega
Üldhariduse õppimisvõimalused

Veoautojuht

Veoautojuht

Põhihariduse baasil | tsükliõpe | 6 kuud

Veoautojuht teostab nii siseriikliku kui ka rahvusvaheliste veoste vedu. Töö on vahelduva iseloomuga, iseseisev, võib esineda töötamist nädalavahetustel, riiklikel pühadel, samuti ka õhtusel ja öisel ajal. Veoautojuhina töötamine nõuab emotsionaalset stabiilsusthead nägemistpinge- ja stressitaluvusttäpsustkiiret reageerimist ja õiget tegutsemist ekstreemsituatsioonides. Vajalikud on ka korrektsus, analüüsivõime, vastutustunne ja oskus planeerida aega. Kindlasti tulevad kasuks ka suhtlemisoskus ning korrektne välimus. Meie lõpetajad kinnitavad, et sageli on C-kategooria juhiload olulised ka teistes ametites.

Praktika- ja tööle rakendumise  võimalused

Tööle on võimalik rakenduda erinevatesse veokorraldusettevõtetesse. Samuti tuleb C-kategooria juhiluba kasuks teistes ametites.

Valdkonna palgainfo

Sisseastumiseks tuleb esitada järgmised dokumendid:

  • ID-kaart või pass;
  • vormikohane avaldus (dokument täidetakse vastuvõtukomisjonis);
  • põhi- või keskharidust tõendav dokument (originaal või dokumendi originaali alusel Rakvere Ametikoolis kinnitatud koopia);
  • kehtiv C-kategooria mootorsõidukijuhi tervisetõend. (Pärast 24.10.2014 välja antud tõendil  peab olema lubav märge “2. gruppi kuuluv mootorsõidukijuht (kutseline mootorsõidukijuht)”. Tervisetõendi võib esitada ka väljatrükina   ekraanitõmmisest (PrintScreen) Maanteeameti e-teenindusest või Digilugu.ee-st);
  • B- või BC1-kategooria  juhiluba.

Omandatud kvalifikatsioon

Õppekava läbinu saab C-kategooria mootorsõidukijuhi autokooli tunnistuse, mis annab õiguse sooritada Transpordiametis C-kategooria mootorsõidukijuhi eksamid ning taotleda veoautojuhi pädevustunnistust.

Õppetöö

Õppetöö toimub viie või kuue kuu jooksul kaks korda E ja T (õppetöö 8:15- 18:45) ja kaks korda E, T ja K ning kaks korda E ja T.

Lisaks toimuvad tööpäevadel õppesõidutunnid (C- kategooria, 10 tundi) ja sõiduõppetunnid (ametikoolitus, 10 tundi).

On võimalus ööbida õpilaskodus.

Tutvu õppekavaga
Tutvu rakenduskavaga

Kandideerimine & lisainfo