Uudised

Saksamaa praktikandid meie IT osakonnas 05. veebruar rakvere.ametikool


15. - 26. jaanuaril olid meie kooli IT osakonnas 2 praktikanti Saksamaalt, Bergisches Berufkolleg Wipperfürth`st.

Noormeeste eesmärk meie kooli praktikale tulles oli saada kogemus praktikast välismaal ja IT maailmast mujal ning õppida tundma ka teist kultuuri. Siin oldud aja jooksul osalesid noormehed mõnes meie 1. kursuse IT tunnis ning oma põhitegevusena planeerisid ja programmeerisid äpi meie kooli jaoks, mida tulevikus saavad hakata kasutama kõik meie kooli õpilased. Selle 2 nädala sisse mahtus ka vabal ajal tutvumine Rakvere linnuse ja linnaga ning sulgpallitreeningud koos meie kooli töötajatega.

Kogemuse kokkuvõtteks ütlesid noormehed, et nad said igati positiivse kogemuse, ülevaate meie IT süsteemist ja selle erinevustest võrreldes kodumaaga.

Praktikantide juhendajaks oli meie IT juht Kevin Jukka, kes iseloomustas neid kui heade teadmistega, algatusvõimelisi ja töökaid noori, kes mõtlesid kaasa ja panustasid ning ette antud ülesanded said ellu viidud. Noormehed olid sõbralikud, jutukad ja hea huumorimeelega ning 2 nädalat nende seltsis möödus kiirelt ja efektiivselt.

Õpirännet toetab Erasmus+.

15. - 26. jaanuaril olid meie kooli IT osakonnas 2 praktikanti Saksamaalt, Bergisches Berufkolleg Wipperfürth`st.

Noormeeste eesmärk meie kooli praktikale tulles oli saada kogemus praktikast välismaal ja IT maailmast mujal ning õppida tundma ka teist kultuuri. Siin oldud aja jooksul osalesid noormehed mõnes meie 1. kursuse IT tunnis ning oma põhitegevusena planeerisid ja programmeerisid äpi meie kooli jaoks, mida tulevikus saavad hakata kasutama kõik meie kooli õpilased. Selle 2 nädala sisse mahtus ka vabal ajal tutvumine Rakvere linnuse ja linnaga ning sulgpallitreeningud koos meie kooli töötajatega.

Kogemuse kokkuvõtteks ütlesid noormehed, et nad said igati positiivse kogemuse, ülevaate meie IT süsteemist ja selle erinevustest võrreldes kodumaaga.

Praktikantide juhendajaks oli meie IT juht Kevin Jukka, kes iseloomustas neid kui heade teadmistega, algatusvõimelisi ja töökaid noori, kes mõtlesid kaasa ja panustasid ning ette antud ülesanded said ellu viidud. Noormehed olid sõbralikud, jutukad ja hea huumorimeelega ning 2 nädalat nende seltsis möödus kiirelt ja efektiivselt.

Õpirännet toetab Erasmus+.