Puhastusteenindaja

Põhihariduse nõudeta | töökohapõhine | koolipõhine | 1 a

Puhastusteenindaja hoolitseb, et ruumid oleksid elamiseks ja töötamiseks puhtad, ohutud, tervislikud ja meeldivad. Puhastusteenindaja töö meeldivateks külgedeks on võimalus näha kohe oma tehtud töö tulemusi. Töö pakub mõõdukat füüsilist koormust, mitmekesisust ning võimalust ise oma tööd kavandada. Aga arvestada tuleb ka töötamisega kõrgustes, tolmu ja muu saaste ning kemikaalidega. Puhastusteenindaja peab olema korraarmastaja inimene, kes ei luba endale lohakust ega poolikut tööd. Majutusasutustes töötajatele tulevad kasuks hea suhtlemisoskus, võõrkeelte (inglise, soome ja vene keel) valdamine, taimede eest hoolitsemine ning oskus abistada erivajadustega inimesi.

Praktika- ja tööle rakendumise võimalused

Puhastusteenindajad sooritavad oma praktika ning leiavad tööd erinevates ettevõtetes- tootmisettevõtetest toitlustusettevõteteni.

Valdkonna palgainfolink opens on new page

Omandatud kvalifikatsioon

Õppekava läbimisel on võimalik taotleda kutset: Puhastusteenindaja, tase 3; spetsialiseerumisega: Eripuhastustöötaja, tase 3

Õpi edasi 

Töökohapõhises õppes õppijatel on Rakvere Ametikoolis võimalik jätkata õpinguid õppekaval: Puhastusteenindaja-juhendaja, tase 4.

Tutvu õppekavagalink opens on new page
Rakenduskava töökohapõhinelink opens on new page
Rakenduskava koolipõhinelink opens on new page

Kandideerimine & lisainfo
Avaldatud 19.05.2020. Viimati muudetud 01.07.2024.