IT-süsteemide nooremspetsialist

 

Põhihariduse baasil | koolipõhine õpe | 3 a

Omandad nii kutse- kui ka keskhariduse

Rakvere Ametikool ootab IT-süsteemide nooremspetsialisti erialale õppijat, kelle eesmärk on tulevikus oma tööd hästi teha. Oled teretulnud, kui sul on kõrge õpimotivatsioon, tahad alati anda endast parima, tunned heameelt hästi tehtud töödest, tahad saada IT-spetsialistiks, kes toetab IT-kasutajaid. Vajad selles ametis uuendusmeelsust, arenemissoovi, keskendumisvõimet ja suhtlemisvalmidust, tehnoloogiahuvi, sõbralikkust ja huumorimeelt.

NB! Sisseastumisel tuleb sooritada test!NB! Pead arvestama, et õppetöö käigus vajad mõningaid tööriistu, mis tuleb endale ise hankida:

Testi küsimused põhinevad õppematerjalidel, mille sisseastumiskandidaat iseseisvalt läbi töötab. Test tuleb sooritada vähemalt 50% ulatuses. Õppematerjalid sisseastumiskatseks on kättesaadavad SIINlink opens on new page

 

 

  • Kruvikeerajakomplekti sülearvutite lahti võtmiseks (vaja läheb PH000; PH00; PH0; PH1; (-) 1,5; (-)2,0; (-) 3,0; T5-T10; H1,5-H2,5 kruvikeerajaid/kruvikeeraja otsi)
  • Mälupulki (2x vähemalt 4GiB USB 2.0 Flash;  1x vähemalt 16GiB USB 3.0 Flash)

Kasulik on omada arvutit, mis on võimeline jooksutama virtuaalmasinaid. Sellisel arvutil on vähemalt 4-tuumaline kaasaegne CPU, vähemalt 16GiB RAM, vähemalt SATA SSD ketas, kus on 100GiB vaba ruumi. Võimekat videokaarti pole tarvis, see on pigem segav faktor.

Valdkonna palgainfolink opens on new page

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Täpsemad tingimused leiate Eesti Töötukassa koduleheltlink opens on new page

Praktika- ja tööle rakendumise võimalused

IT-süsteemide nooremspetsialist võib töötada klienditoes, IT-tugiisikuna, monitooringuspetsialistina, süsteemiadministraatorina jne. Põhiliseks tööülesandeks on IT-süsteemide hooldamine ja arendamine ning kasutajatoe pakkumine.

Õppekava lõpetanul on võimalik tööle asuda IT-tehnikuna, IT-süsteemide spetsialistina, andmeside tehnikuna, klienditeeninduse konsultandina, arvutivõrgu administraatorina, serverite administraatorina. Tööle rakendutakse nii IT-ettevõtetes kui ka teiste valdkondade ettevõtetes, kus vajatakse IT-tuge.

Kutsekvalifikatsioonieksam

Õppekava läbimisel on võimalik taotleda 4. taseme IT-süsteemide nooremspetsialist kutsetunnistust.

Õpi edasi

Kooli lõpetajal on võimalik õpinguid jätkata kõrghariduses IT-suunal.

Tutvu õppekavagalink opens on new page
Tutvu rakenduskavagalink opens on new page
Tutvu üldõpingute rakenduskavagalink opens on new page

Kandideerimine & lisainfo
Avaldatud 25.03.2019. Viimati muudetud 03.07.2024.