Noor Meister tõi meile viis kohta poodiumil

Oskuste festival “Noor meister” toimus 3.–4. mail 2018 Eesti Näituste messikeskuses. Üritus keskendus noortele ning nende oskustele ja hobidele.

Meie kooli esindasid:

IT-spetsialist

Võistlejad Glen Vinkel ja Erko Sten Hürges (I koht), juhendaja Harle Hiiemäe.

Finaali võistlusülesandeks oli kahe värskelt ühinenud valla IT taristu sidumine ja kaasajastamine (teenuste sidumine ja migreerimine, kasutajate migreerimine).

Müürsepp

Võistleja David Skrjabin (II koht), juhendaja Rein Rästas.

Võistlustööks oli etteantud joonise järgi müüritise ladumine, mis koosnes kolmest osast: #1 müüritise ladumine Wienerbergeri tellistest; #2 Bauroc vaheseinaplaatide paigaldamine; #3 müüritise vuukimine.

Plaatija

Võistleja Sten Pukk (II koht), juhendaja Hanno Jõe.

Võistlejal tuli kipsplaadist alusele plaatida pind, millel oli kujundatud suitsupääsuke ning mis sisaldas 3D elementi.

Turismikorraldaja

Võistlejad Ragne Raudsepp (III koht) ja Regiina Vanamb (II koht), juhendaja Ülle Roodvee.

Võistlus koosnes kolmest osast: 1. Sihtkohta tutvustava video (sihtkoht oli õpilase kodukoht, millest tuli anda giidi rollis ülevaade. Sihtgrupiks on põhikooli lõpetajad, keda oodatakse sihtkohaga tutvuma). 2. Eesti tutvustamine etteantud sihtrühmale inglise keeles 5 min jooksul. 3. Pakettreisi koostamine.

Ehitusviimistleja

Võistleja Cerly Kruusma, juhendaja Jaan Viktor.

Võistlustöö ülesandeks oli seina ettevalmistamine ja selle tapeetimine, lisaks tuli värvida uks.

Tisler

Võistleja Lembitu Väinsalu, juhendaja Tõnu Suurkaev.

Võistlustöös tuli joonise järgi valmistada mööbliese, kasutades ette antud materjali.

Keevitaja

Võistlejad Rain Vavilov ja Tauri Liivak, juhendaja Taavi Nurk.

Võistlustöö koosnes kahest ülesandest, vastavalt joonisele konstruktsiooni koostamine ning seejärel konstruktsiooni keevitamine.

Logistiku abi

Võistlejad Erki Lumiste ja Markus Romov, juhendaja Erik Punane.

Võistlejatel tuli teha erinevaid ülesandeid: kauba kontrollimine ja kaalumine; aluse komplekteerimine; pakkelehe ja transpordietiketi vormistamine; aluse transportimine ühest lao otsast teise.

Kondiiter

Võistleja Sandra Pahk, juhendaja Jaanika Liivak.

Võistlustöö temaatiline tort „Eesti loodus – aastaajad“. Lisaks sellele tuli teha kolm ühesugust Eesti loodusele iseloomulikku looma, lille koos lehega või puuvilja koos varrega.

Pagar

Võistleja Mardo Ilves, juhendaja Moonika Veedla.

Võitlejal tuli teha punutist teemal „Eesti loodus“. Täidise valmistamisel kasutada eesti loodusele omaseid aia- ja metsasaadusi. Lisaks sellele tuli kaunistada ette antud ovaalne põrandaleib teemal „talv“, mis sai loosiga tõmmatud.

Majutusteenindaja

Võistlejad Anete Kristel ja Karolina Sibrik, juhendaja Janne Toom.

Võistlus koosnes kahest osast: hotelli numbritoa korrastamine; hommikusöögilaua teenindus.

Restoraniteenindaja

Võistlejad Demi Kivilo ja Lea-Andjela Luht, juhendaja Regina Paeste.

Eelvooru ülesanded olid: puuviljade lahti lõikamine ja vaagnale sättimine; vastuvõtu korraldamine puuviljade ja vahuveiniga; salvrätikute voltimine; ärilõuna korraldamine ja lisamüügi tegemine.

Kokk

Võistleja Mathias Kalman (osales eelvoorus), juhendaja Taimo Tamm

Võistlusel tuli valmistada neli käiku: külm eelroog; pearoog; dessert; suupisted