fbpx

Õpirände-lood

Kõige parem välispraktika juures ongi see, et sa ei saa sealt ainult töökogemust juurde ja teadmisi enda eriala kohta, sa saad sealt kõike. Enesekindlust, õpid asju läbi elama, erinevates olukordades hakkama saamist, saad erinevast rahvusest tuttavaid ja näed maailma palju avaramalt kui enne, mis aitab sind edasises elus väga palju.

Loe lähemalt ...

Renate Veber, ehitusviimistleja, õpirändas Saksamaale

 

 

Esimese praktikapäeva suurim üllatus tuli ilmselt minu sealsetele kolleegidele, sest peale tegevjuhi ei osanud keegi oodata keevituspraktikandina tüdrukut.

Loe lähemalt ...

Helen Truska, keevitaja, õpirändas Saksamaale

 

Kui selgus, et minu eriala õpilastel on võimalik ka Hispaaniasse praktikale minna, käivitus minus tõeline tunnete virvarr: kui tõenäoline see on, et just MIND valitakse välja ning saan minna riiki, mis mulle alati südamelähedane on olnud – ja seal tervelt kuus nädalat elada ning tööl käia?!?

Loe lähemalt ...

Anete Kristel, majutusteenindja, õpirändas Hispaaniasse

 

Kui klassijuhataja andis teada, et on võimalik kandideerida välismaale praktikale, olin kohe huvitatud esitasin avalduse ja peagi sain teada, et olen välja valitud õpirändeprogrammi osalema. Väljasõidu päeva varahommikul olin juba kell pool üks üleval ning veidi elevil sellest, et kõik see nüüd tõesti juhtubki.

Loe lähemalt ...

Kevin Vahisalu, autotehnik, õpirändas Taani

Kuidas ma üldse Taani praktikale sattusin? Klassivend utsitas tagant. Ma ise arvasin, et mina küll õpirändesse ei saa, kuna mu inglise keel on nõrgem. Siiski oli mu motivatsioon nii kõrge, et see pani mind pingutama. Telefonikõne, et ma saan Taani praktikale, tuli mulle kaks kuud enne ärasõitu – ja ma olin väga õnnelik.

Loe lähemalt ...

Jane Floren, ehitusviimistleja, õpirändas Taani

Kui mu suurim hirm enne välispraktikale minekut oli olnud, et mul tekib Prantsusmaal koduigatsus, siis seda ei juhtunud. Küll aga on mul nüüd, kodus tagasi olles, tekkinud Prantsusmaa igatsus.

Loe lähemalt ...
 
Joonas Roots, keevitaja, õpirändas Prantsusmaale

Minu jaoks oli tegemist esimese korraga, kui ma kodust nii kaugel ja nii kaua eemal viibisin. Ma olin kuus nädalat võõras riigis võõraste inimestega ning rääkisin keeles, mis ei olnud minu emakeel. Aga ma sain hakkama! Ma olen enda üle väga uhke, et suutsin iseseisvalt võõras riigis elada ning töötada.

Kõik, kellel vähegi on võimalik välismaale praktikale minna, haarake sellest kinni. Te ei kahetse! Saate hindamatu kogemuse ning tohutul hulgal häid mälestusi.

Loe lähemalt ...

Piret Kostina, hotelliteenindus, õpirändas Hispaaniasse

Kui ma saaksin järgmistele praktikantidele midagi öelda, siis seda, et see kogemus on midagi võimast. Kui selline võimalus antakse, siis tuleks sellest kümne küünega kinni haarata ja teha kõik, mis võimalik, et sinna saada. Ma ei kahetse mitte ühtegi minutit, mis ma seal veetsin. See töö ja vaev enne reisi oli seda väärt. Need keelekursused ja infotunnid läksid samuti asja ette.

Loe lähemalt ...
 
Kethelin Preis, kokk, õpirändas Saksamaale

Kaks esimest nädalat pasta- ja pitsamaal möödusid rohmakalt, sest töökohas ei tahtnud meil väga midagi välja tulla ja päeva lõpuks kortsutas ülemus alati poolnaljaga kulmu, sest grissinid olid kõverad või pitsadele oli ebaühtlaselt tomatipastat määritud. Kui aga kätte jõudis kolmas nädal, siis hakkas jää sulama mõlemalt poolt, sest olime tõestanud, et teeme tublisti tööd ja anname parima mis suudame. Siis hakkasid ka töölised meiega rääkima ning end vabamalt tundma.

Loe lähemalt ...

Liisa Udevald, pagar-kondiiter, õpirändas Itaaliasse

Golf Hotel Viborgi restoranis sain aru, et taanlased on väga sõbralikud. Taanlased tegid naeratades ja nalja visates lõdva randmega valmis sellised hämmastavalt isuäratavad praed, et ma lihtsalt alguses ei uskunud seda.

Nemad seal ehk aasta pärast ei mäleta minu nimegi aga mina jään neid kogu on ülejäänud elu mäletama ja meenutama, sest see oli tõsiselt hea võimalus end proovile panna ja kõvasti praktiseerida.

Loe lähemalt ...

Kristjan Laur, kokk, õpirändas Taani

Kodus on mõnus. Kõik on teada ja käe-jala juures. Kui arvate, et nii ongi hea, siis kindlasti eksite. Võimalusel tuleb alati minna ja maailmas ringi vaadata…Iga väiksemgi seiklus tuleb varem või hiljem elus kasuks.

Loe lähemalt ...

Martin Polluks, üldehitaja, õpirändas Prantsusmaale

Võin julgelt väita, et tänu sellele programmile olen ma endas nii kindel, et suudan ükskõik mis maailmaotsas oma erialal hakkama saada. Õpiränne näitas, maailm on tunduvalt suurem kui Eesti.  Ma võitsin selle reisiga enesekindlust ja julgust.

Soovitan kõigil, kellel võimalik, õpirändest osa võtta.

Loe lähemalt ...

Imre Aulis, kokk, õpirändas Hispaaniasse