fbpx

Ettevõtlusnädala raames kohtusid kolmanda kursuse keevitajad ja tislerid Starship Technologies tootejuhi Jaanus Sootsiga

Oma karjääri vältel on Jaanus töötanud Harju maavalitsuses, Tallinna Sadamas, Rae Pangas ja Helmeses, Microsoftis jm ning puutunud kokku kümnete tarkvaraprojektidega. Lisaks omandas ka EBSi ärijuhtimise magistrikraadi. Praegu läheb enamik tema tööajast uute ideede katsetamisele. „See on väga kihvt ja annab palju positiivset energiat.“

Silm säramas, räägib Jaanus Soots, mida erinevad töökohad talle õpetanud on ja kuidas iga  eelnev töökogemus sai hüppelauaks järgmisele väljakutsele. Ta väidab, et nt Skype`i meeskonnas osalemiseks ei pidanud ta ise olema programmeerimisgeenius, sest iga projekt vajab õnnestumiseks erinevate oskustega inimeste koostööd.

Jaanuse sõnul on vähe neid ametikohti, kus saab tegeleda uute asjade välja mõtlemisega, ent  millegi vähemaga, kui maailma millegi täiesti uue toomisega, tundub, ta hing rahule ei jääks. Hetkel on see „täiesti uus“ väike iseliikuv robotmasin (inglise self-driving robotic delivery vehicles), mida Starship Technologies arendab ja toodab.

Mõnes katsetamispolügooniks olevas ülikoolilinnakus ja tehases sõidavad need väikesed robotmasinad juba ringi, toimetades asju punktist A punkti B. Kõige rohkem küsimusi esitasidki poisid just robotmasinate kohta. Kui suured nad on? Palju kaaluvad? Kes jääb süüdi, kui auto ja robot kokku põrkavad? Palju maksavad? Millest tehakse? Kus katsetatakse? Kas keegi mõnda varastada pole üritanud?

Pärast põhikooli omandas Jaanus Soots tegelikult hoopis tisleri elukutse. Sellepärast õpetaja Aviva ta ametikooli külla kutsuski, et noormeestele näidata, mida kõike on võimalik oma eluga ette võtta, lähtepunkt sama, kus nemadki peagi seisavad.

Mehe enda sõnum poistele oli, et kui oled avatud väljakutsetele ja julged mugavustsoonist välja tulla ning kogemustest õppida, on kõik võimalik. Lihtsalt tunne oma võimalused ära ja ära pelga nendest kinni haarata.

Vahendas Tiina Ervald

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga