Ametikooli õpilased tegid kaasa turismikonverentsil

28.-29.septemberil toimunud XII turismikonverents viidi sel aastal läbi Sillamäel – imeilusas linnas, mis vaid mõnikümmend aastat tagasi oli tavakodanikele suletud. Konverents kandis sellel aastal pealkirja „Turism – suurtes muutustes.“

Aastakonverentsi korraldasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Turismifirmade Liit ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskus. Konverentsi juhiks valiti Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Esinejaid tuli kohale nii Eestist kui välismaalt, aruteludes tõstatati teemad, mis hetkel on turismis aktuaalsed. Tallinna Lennujaama juhataja Piret Mürk rääkis lennuturismist, analüüsis sellega seonduvat statistikat ning juhtis tähelepanu Tallinna Lennujaama kitsaskohtadele. Turismisektorit mõjutava küberturvalisuse teemal võttis sõna Agu Kivimägi, kes töötab küberturbe osakonna juhatajana Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses. Tulevaste reisijate mõistmisest tegi kokkuvõtte Amadeusi Kesk-Euroopa turgude juht Pawel Rek. Külalislahkuse mõjust kõneles Hollandi hotellikooli uurimiskeskuse doktor J.A. Oskam ning EV100 raames pidas kõne Jaanus Rohumaa.

Rakvere Ametikooli majutusteeninduse eriala õpilased said kogu üritust jälgida aga hoopis teise pilguga, nimelt andis EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) Ametikooli õpilastele osalustasu maksmise asemel, harukordse võimaluse kaasa lüüa konverentsi korralduslikul poolel (Loetud päevad enne üritust pandi paika rollid, et kohapeal segadust ei tekiks.).

28. septembri hommikul saabusid kolmanda kursuse õpilased Sillamäe kultuurikeskusesse. Õpilased said informatsiooni arutelus praktiseerida koolis õpitud teooriat. Tööülesanded jaotati järgnevalt:

  • kaks õpilast uksele külastajaid vastu võtma,
  • kolm registreerisid külastajaid, neli toimetasid garderoobis,
  • kaks suunasid toitlustuses,
  • kaks olid külastajatele (küsimuste korral ulatasid mikrofoni),
  • üks tegeles pildistamisega
  • üks õpilane kirjutab üritusest kokkuvõtte.

Esinemiste ajal said ka õpilased konverentsi jälgida ja teemadega kaasa mõelda. Pika ja väsitava päeva lõpuks tuli tõdeda, et majutusteenindajad said jaotatud rollidega hakkama ja kogu konverents sujus viperusteta.

MT15 Aizaada Ahmatova